Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Vadi’ye Dair

2000’lere gelindiğinde Vadi Yayınları kitap severler nezdinde hatırı sayılır bir karşılık bulmuştu. Zaman hızlanmış, mekânlar dönüşmekte, ülke yenilenmekteydi. Vadi Yayınları da bir tazelenmenin eşiğine gelmişti. 2014 yılında İstanbul’a taşınan Vadi, yeni bir başlangıç heyecanıyla yola koyuldu.
90’lı yılların başında, Ankara’da kurulan Vadi Yayınevi, 2014 yılında kendisine yeni bir rota çizerek, yeni bir ekip ve bakış açısıyla İstanbul’da yayın hayatına devam etmeye başladı. Yıllanmış ‘Yayın Evi’ koleksiyonumuza 2015 yılında Yöneliş Yayınları, 2017 yılında ise Paradigma Yayınları katıldı. Yöneliş Yayınları’nın kitaplarını, devredenlerin vasiyeti gereği, marka adını devam ettirmeksizin, Vadi markası altında yayınlamaya başladık. Paradigma Yayınları ise, Hüsamettin Arslan beyin bir emaneti olarak sosyal bilimler alanında çalışmalarına devam etmektedir. Diğer yayın markamız olan Taş Mektep, sivil toplum kuruluşları ile ortak kitap üretme atölyesi olarak çok değerli akademik çalışmaları bünyesinde barındırmaktadır.
Vadi Yayınları, kendisiyle özdeşleşen yazarların yanı sıra, yeni ve farklı nefeslere ve seslere söz hakkı tanıyarak; farklılıkların, farklı düşüncelerini seslendirebildiği bir yayınevi olma yolunda çalışmalarına devam ediyor.

Vadi Yayınları İstanbul’a taşındıktan sonra; yeni yayınlarının yanı sıra, eski birikimini de tekrar tekrar elden geçirip, en güzel hali ve yeni kapaklarıyla okuyucusuyla yeniden buluşturdu. Yeni ve eski yayınlarıyla birlikte, kitapları yazıldığı dilden çevirme prensibi ile dünyadaki sesleri de bünyesine katan Vadi, pek çok alanda kayda değer eserlere imza attı. İstanbul’a taşınırken, karıncası ile birlikte, mizanpaj ilkeleri, kapak tasarımı ve sayfa düzenleri de yenilendi.                                                   

Vadi’miz, bu haliyle, geçmişten gelen değerli eserlerin yanı sıra yeni eserleriyle, yazarlarıyla, editörleriyle, çevirmenleriyle, musahhihleriyle, mizanpajcısıyla, matbaacısıyla ve son okumacısıyla; velhasıl tüm yayın emekçileri ile, kitaplarını okuyucusuyla buluşturma arzusuyla doludizgin, tam kadro iş başında…

Edebiyat, Dünya Tarihi, Anadolu’yu Memleket Bilmek, İçeriği Dolu Popüler Kültür, Anı ve Sosyal Bilimler alanında beğeneceğinizi umduğumuz çalışmalarımız var tezgâhımızda. ‘Yayın Evi’mizin bir paydaşı olan sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız Ey Sevgili Okuyucu. Gelin düşünsel bereketi birlikte paylaşalım…

Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) kritelerine göre 'Yayınevi Statüsü' hakkındaki yazıyı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Kapat