Dengi Dengine Evlilikler

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2019

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 9786055830922

Tuba Kılıç

Dengi Dengine Evlilikler

Psikoloji

ÖNSÖZ

Evlilik bir “yaşam birliğine” imza atmak demektir. Yaşam birliğinin temelinde ise paylaşım vardır. Evlilik iki hayatı bir çatı altında toplayıp, o çatının altında sevinci, hüznü, mutluluğu, derdi  ve umudu bölüşmektir. İşte bu, evlilik bilincidir. Sırf yalnız yaşlanmamak, kendini maddi ya da manevi güvence altına almak ya da sadece çocuk sahibi olmak için evlenmek, evlilik bilincinden uzak yaklaşımlardır. Bu saydıklarım zaten her evlilikte olan istekler fakat bunlar, evliliğin nedeni olarak değil sonucu olarak kıymetli ve anlamlıdır.

Evliliğin en temel yapı taşı ‘DENKLİK’ nedir ve neden önemlidir?

Evlilik birliğini anlamlı kılacak birçok güzelliği nasıl ve neden kaçırıyoruz?

Eş seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Mantık evliliği mi aşk evliliği mi? Peki ya ikisi birden mümkün değil mi?

Evlenmek isteyip de evlenecek insan bulamadığını söyleyenlerin gözden kaçırdığı şey ne olabilir?

Evlilikte eşler neden birbirinden uzaklaşır?

Evliliği sürdüren aşk mı yoksa anlayış mıdır?

Eşlerin evliliklerde yaptığı en yaygın yanlışlar nelerdir?

Bu kitabı modern zamanın kıskacında can çekişen evliliklere merhem olmak, evlenecek gençlere naçizane rehberlik etmek, evliliğin  psikolojisini ve patolojisini değerlendirmek, bununla beraber evlilikte unuttuğumuz değerleri yeniden hatırlatmak amacıyla yazdım. Hayatınıza, algı ve duygu dünyanıza dokunmak niyetiyle…

YAZAR HAKKINDA

Tuba Kılıç
Tuba Kılıç kimdir?

Tuba Kılıç, 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 2001 yılında Tevfik İleri İmam Hatip lisesinden mezun oldu. Fakat 28 Şubat döneminde başörtüsü yasağı ve katsayı mağduriyetiyle karşılaşınca üniversite öğrenimine Türkiye’de devam edemedi. Lise mezuniyetinden 5 yıl sonra İngiltere’ye hayali olan psikoloji eğitimi için gitti. İngiltere’de dil ve akademik hazırlık dönemlerini tamamladıktan sonra Norhumbria University’den ikinci derece onur diploması ile mezun oldu ve 2012 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Bu tarihten itibaren psikolog ve aile danışmanı olarak danışanlara hizmet vermektedir. 2014 yılından beri de Diyanet TV ‘de sunucu olarak çalışan Kılıç, evli ve bir çocuk annesidir.