Giray Fidan
Giray Fidan Kimdir?
Giray Fidan, 1980 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk ve Orta eğitimini Ankara Özel Yükseliş Kolejinde, Lise eğitimini Ankara Gazi Anadolu Lisesi ve Mustafa Kemal Lisesinde tamamladı.

Giray Fidan, 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve Orta eğitimini Ankara Özel Yükseliş Kolejinde, Lise eğitimini Ankara Gazi Anadolu Lisesi ve Mustafa Kemal Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sinoloji Ana Bilim Dalı ve Pekin Dil ve Kültür Üniversitesinde tamamladı. Devlet bursuyla gittiği Pekin Merkez Milletler Üniversitesinde Tibetçe öğrenimi gördü. Halen Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sinoloji Ana Bilim Dalında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Çin devlet televizyonu CCTV’nin Türkiye belgeseline rehberlik, tercümanlık ve danışmanlık yaptı.

Yerli, yabancı birçok şirkete ve kuruluşa tercümanlık yaptı. Yeminli tercüman ve Çin dilinden profesyonel ülkesel türist rehberi. Çin’e defalarca gitti, uzun zaman kaldı ve araştırmalarda bulundu.

Halen yerli ve yabancı firmalara danışmanlık hizmetleri vermekte; Türkiye’de Çimli turistlere rehberlik yapmakta ve Çin’e düzenlenen kültür turlarında profesyonel rehberlik hizmetleri sunmaktadır.