Kaybolan Yıllar

Sayfa Sayısı: 244

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 9789756768853

Merih Baran Erbuğ

Kaybolan Yıllar

Yaşadığımız hayatın bir önceki ve bir sonraki kuşaklara bağlantılı olduğunu düşünerek elimizdeki önemli hatıraları bizden sonraki kuşaklara bırakırsak, ihtiyaç duyduğumuz ortak kaynakları zenginleştirmiş oluruz.

ÖNSÖZ

Mülazim Ahmet Hilmi, Osmanlı’nın yıkılışı ve Cumhuriyetin kuruluşuna tanıklık etmiş askerler kuşağındandır. Allahuekber dağlarından, Sibirya esir kamplarına; Milli Mücadeleden, Afganistan ordusuna uzanan Ahmet Hilmi’nin cesaret ve vazife örneği hayatı, üst rütbeli bir Türk subayı olarak Erzurum kışlasında nihayete erer.

Vadi yayınları tarih dizisi kitapları içinde okuyacağınız satırlar, Ahmet Hilmi’nin anılarından yola çıkarak yazılan ve bir insanın kendisinden sonra gelecek kuşaklara bırakabileceği, hayal ürünü olmayan acı fakat yaşanmış gerçeklerdir. Eğer bu gerçekler bir tarih diliminin içinde yer almış ve tarih sayfalarına geçmiş ise daha da ibretle okunacaktır.

Ben, insanlık aleminde bu tür acıların yaşanmaması gerektiğine inandığım için Mülazim Ahmet Hilmi’nin ”Hatıralar”ını ve hayat hikayesini kaleme alarak kalıcı kılmak istedim.

Çünkü söz uçar, yazı kalır. Güzelliklerin, hür olmanın ve özgürce yaşamanın değeri bu hatıraları okurken daha farklı hissedilecektir

YAZAR HAKKINDA

Merih Baran Erbuğ
Merih Baran Erbuğ kimdir?

önerilenler

önerilenler