Parkinson Kanunu

Sayfa Sayısı: 137

Baskı Yılı: 1996

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 978975772615X

C. Nortchote Parkinson

Parkinson Kanunu

İş, her zaman bitirilmesi için verilen zamanı dolduracak kadar uzundur.

ÖNSÖZ

”İnsanların işe alınırken nasıl seçildikleri ve seçilme sırasında nasıl davrandıklarına ilişkin bu şatafatlı ve mantıklı eseriyle Prof. Parkinson, bize göre, yöneticilik konusunda şu ana kadar karşılaştığımız en iyi incelemeyi yazmıştır. Kitabn özellikle ”Verimsizliğin Katsayısı” başlıklı kısmı bir şaheserdir”
The Scotsman

”Hiçbir kurum hiçbir zaman Parkinson’un onları izah ettiği şekilde işlemez, ancak onun işaret ettiği ahmaklıklarla ilgili her durum, esasen gerçek olayların zekice yapılan gözlemine dayanır.”
The Observer

”Yönetim bilimi bir daha asla bugünkü gibi olmayacak. Prof. Parkinson, kurumlar üzerinde inceleme yapan araştırmacının metod ve ifadelerini mükemmel bir şekilde mizah konusu yaparken, bunun altında bir maden keşfetmiştir. Yarı şaka yarı ciddi bir mizahın altında kişiyi aniden çok gizli gerçeklerle yüzyüze getiren bir tuzak saklıdır.”
Birmingham Post

”Yazar kitapta, bürokrasinin korkunç oyununun her gizemini bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyor.”
The Daily Express

”Bu kitabı bütün yöneticilerin okuması gerekir.”
Birmingham Post

”Parkinson, alaycı ifadesini donuk tebessümünün arkasında saklamakta ve yardım etme endişesi taşıyan birinini yumuşak karakteriyle sabotaj harekatını icra etmektedir.”
The Times Literary Supplement

”Bütün hicivler gibi Parkinson Kanunu’da ciddi bir kitaptır. Ciddi olduğu için, tebessümlerin gerisinde öfke hatta korku yatacaktır.”
Evening Standard

YAZAR HAKKINDA

C. Nortchote Parkinson
C. Nortchote Parkinson kimdir?

önerilenler

önerilenler