Gökkuşağı Yazıları

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 9786055830083

İbrahim Gül

Gökkuşağı Yazıları

Olmak ve ölmek edeple köprülenmiştir.

ÖNSÖZ

Olmak ve ölmek edeple köprülenmiştir! Belki bu sebep; Mevlana buyurur ki, ”Ademoğlunun eğer edepten nasibi yoksa adem değildir” demiştir. İnsanların gönül kıblesi ise, ”şeriat, tarikat ve hakikar gepsi ilim ve edepten ibarettir”, der. Ve edep hüzne ne kadar komşudur! Yazılarımda her an onun kokusu duyulur. Ama bizimkisi aşıkane hüzündür. Yetimane değildir.

Bu yazılar hakikati örterek hakirleştiren kimselere karşı yazılmış şuur çağrılarıdır. Ruh iklimimde yaşadıklarımın başlangıç ve sonuçlarına ilişkin yansılardır, aynı zamanda. Teması aşkla doludur. Dondurucu olanı değil ama diriltici olanı.

Halkta soluklayan biri olarak ona ilişkin sorgulamalarıma ve beni ben yapan değerlerime yer verdim ki hangi iklimde hangi fırtınalar biçtiğim anlaşılsın. Belirtmeliyim ki aklen, kalben ve ruhen hür kimseler dünyasında yaşama özlemim sizlere muhatap olmama sebep olmuştur. Gayem insandır. Asırlık nasırları yüreğinde taşıyan insana samimi sesleniştir, bu yazılmışlar. Bu yazılar asla bir iddia da taşımaz. Benden önce yazdıklarımın çok edebi değeri olduğu da söylenemez. Ancak bir hasb-i haldir; ve bütün hasb-i haller gibi samimiyetle kaleme alınmıştır.

YAZAR HAKKINDA

İbrahim Gül
İbrahim Gül kimdir?

önerilenler

önerilenler