Kayıp Topraklar

Sayfa Sayısı: 155

Baskı Yılı: 2017

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 9786055830670

Tekrar Basılan Kitap

Neşe Kutlutaş

Kayıp Topraklar

Edebiyat - Anı

ÖNSÖZ

İnsanoğluyla bağ kurmayan, insanın hikayesine ortak olmaktansa kendi hikayesini fısıldayan topraklar vardır. O topraklarda geçirilen her saniye, yaşanan her olay insanın ruhunda derin izler ve hatıralar bırakır. Böylelikle; yaşadığı toprağa sarmaşık olmak isterken, ayrık otu gibi yaşamak zorunda kalan, hasreti ve acıyı yüreklerine mülk edinmiş insanların hikayeleri yazılır o topraklarda.

İnsanoğlunun hikayesini toprağın kendisi yazar o topraklarda…

Kayıp Topraklar; birbirinden farklı on altı hikaye ile insanların anılarına derinden dokunuyor; tarihsel ve siyasal coğrafyanın değişmesiyle yeniden, yurdundan ve birbirlerinden ayrı kalmaya mecbur bırakılan insanlar için yakılan bir ağıt gibi kalbinizin tam ortasına yerleşiyor…

YAZAR HAKKINDA

Neşe Kutlutaş
Neşe Kutlutaş kimdir?

1965 Kafkasya doğumlu. Çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler yazdı. Radyo programcılığı yaptı. Makalelerinden oluşan “Açık Kitap”, yıllardır incelediği şifalı bitkiler ve değerli taşlarla ilgili yazdığı “Nane Limon Kabuğu” ve “İlaç Şirketleri Kızacak Ama…” adlı kitapların müellifidir. Bunun yanı sıra; muhacir Kafkasları konu edinen “Kayıp Topraklar” adlı bir hikâye kitabı, Perulu komünist bir gerillanın İslam ile buluşmasını anlattığı gerçek bir hayat hikayesi olan “Companero Rosita” adlı bir romanı ve telif gelirini İHH Yetim Fonuna bağışladığı “Allah’ın Adıyla – Esmaü’l Hüsnalı Dualar” adlı bir eseri de mevcuttur. Evli ve Hüseyin Afak adında bir de oğlu vardır.

önerilenler

önerilenler