Ebuzer

Sayfa Sayısı: 76

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 9786055830229

Tekrar Basılan Kitap

Hakan Albayrak

Ebuzer

Edebiyat - Öykü

ÖNSÖZ

Ebuzer’i ortak manevi tarihimizin en tevekküle açık, en iğneyi kendine batıran, en bıçak sırtında yürüyen ve en anlamı çağıran güncellemesi olduğu için önemsiyorum.

Hem yitirilmiş vicdanımızı yeniden aramaya koyulan ve hem de bir türlü deşemediğimiz kimlik yaralarına cesaretle neşter vuran bu yazınsal çabayı heyecan ve takdirle karşılıyorum.

Ebuzer, bir yandan içimize sıkıntılar düşüren karmaşanın röntgenini çekerken, bir yandan da bağlısı olduğumuz insani damarın, yani Malcolm’ın, İmam’ın, Aliya’nın ve öteki mübarek yolcuların ‘yol’una dair umut verici kıvılcımlar çıkartıyor.

Böyle düşünsel bir çabaya, böyle sorumlu bir vicdana ve böyle sarsıcı bir metne ihtiyacımız vardı.

YAZAR HAKKINDA

Hakan Albayrak
Hakan Albayrak kimdir?

HAKAN ALBAYRAK, 1968 yılında Almanya’da doğdu. İlkokul birinci sınıftan itibaren hikâyeler yazmaya başladı. 1980 ya-zında Türkiye’ye kesin dönüş yapan Albayrak, 12 Eylül günü çabucak büyüdü. Develi İmam Hatip Lisesi, Gebze İmam Hatip Lisesi, Gebze Lisesi, Ankara Çankaya Lisesi ve Cumhuriyet Ticaret Lisesi’nde okudu. Milli Gazete’nin dağıtımında, Çağdaş Sanat Tiyatrosu’nda, Zaman Gazetesi’nde, Belde Gazetesi’nde çalışan Hakan Albayrak, 1983 Ağustos’unda Halka Işık Dergisi’ni, Şubat 1989’da da Nihat Genç’le birlikte Çete’yi çıkardı. Daha sonra bir dönem Konya’da Merhaba Gazetesi’nde çalıştı ve ‘Medeni Haklar Mücadelesi’ kampanyasını başlattı. İstanbul’a geri dönen Albayrak, Meydan Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde yanlış kullanılan dini ve siyasi kavramları çaktırmadan tashih etti. Hakan Albayrak’ın asıl yurt dışı serüveni İhlas Haber Ajansı ile başladı. 1993’te Gazze ve Eriha’da bulundu. Yine İHA aracılığıyla Bosna’ya gitti. İHH temsilcileriyle orada tanıştı ve 1 Ocak 1994’te Saraybosna İHH Temsilcisi oldu. 1994’te Saraybosna’da evlendi ve o yılın sonunda İstanbul’a döndü. Arkadaşlarıyla beraber Yeni Şafak Gazetesi’nin kuruluşunda yer aldı. Yeni Şafak’tan sonra Milli Gazete ve Star gazetelerinde yazdı. 2000 yılında Gökhan Özcan’la beraber haftalık Gerçek Hayat Dergisi’ni, 2013 yılında ise Eyüp Gökhan Özekin ile beraber haftalık Sancaktar Dergisi’ni kurdu. 2015 yılı itibariyle Diriliş Postası Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptı. 2016 yılında Müstakil Gazete’yi çıkartmaya başladı. Albayrak’ın birçok kitabı ve belgeseli mevcuttur.

Yazarın Kitapları; Ebuzer, Vadi Yayınları (2000); Batının Soykırımcı Tabiatı, Vadi Yayınları (2006); Bismillah Hotel, Vadi Yayınları (2006); Zaferimiz Mübarek Olsun, Vadi Ya-yınları (2006); Türkiye- Suriye Birliği, Vadi Yayınları (2006); Kemalizm Terakkiye Manidir, Vadi Yayınları (2007); Hakan Albayrak Kitabı, Vadi Yayınları (2007); Ebuzer (Kürtçe), Vadi Yayınları (2010);

Halifesiz Günler, Düşün Yayıncılık (1997); Meleklerle Omuz Omuza, Fide Yayınları (2007); Birliğe Adanmış Yazılar, Ya-rın Yayıncılık (2011); Meleklerle Omuz Omuza, Profil Ya-yıncılık (2011); Bu Devrimler Bizim, Profil Yayıncılık (2012); Ülkemizi Geri Alıyoruz, Öncü Kitap (2013); Yezid Şiası, Öncü Kitap (2013); Kemalizme Son, Öncü Kitap (2013); Böyle Cihad Olmaz, Öncü Kitap (2013);

Belgesel: Saraybosna Sevgilim (Yönetmen); Şam – İstanbul Köprüsü (Yönetmen); Afrika’da Türk İzleri, (Sunucu, Da-nışman)

önerilenler

önerilenler