Benim Adım Faraj

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2019

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 9786055830946

Muhammed Ali Abdullah

Benim Adım Faraj

Edebiyat

ÖNSÖZ

Cammanda henüz genç bir delikanlı…

Zanzibar’ın muhteşem doğasının içerisinde sağaltarak kendisini, huzur içinde büyümekte…

Sonrasında eli sopalı köle avcıları, kaçırılma, küçücük bir kafes içerisinde taşınarak zindana kapatılma, dayak ve işkence ile onurunun yerle bir edildiği kölelik yılları…

Elinizdeki kitap, kabilesinde şefin oğlu olarak başı dik bir yaşam süren “Cammanda”nın kaçırılarak köle olarak satılıp “Faraj”a dönüştürülme öyküsü…

Ve bir kölenin, adalet timsali yöneticisinden etkilenerek Müslüman olma süreci…

Bu kitapla birlikte, köleliğin insan ruhunda bıraktığı izleri ve yıkılan umutları Faraj’ın dilinden ta iliklerimize kadar hissederken, aynı zamanda bütün engellemelere rağmen aşkı, sevgiyi, vefayı ve umudu yaşayan gönüllere şahitlik edeceğiz. Cammanda’yla çıktığımız hüzünlü kölelik yolunda, Faraj’ın mutmain gönlüyle soluklanacağız.

“Yaralı bir onur, ateşte canlı canlı yakılmaktan daha acı vericidir.”

Faraj al-Dekss

YAZAR HAKKINDA

Muhammed Ali Abdullah
Muhammed Ali Abdullah kimdir?

Muhammed Ali Abdullah, Körfez’in Güzel Sanatlar ve Mimari Tarihi alanında ödül kazanmış, yetenekleri ve uzmanlığıyla Katar’ın kültürel çalışmalarında öncü rolü oynayan sanatçılardandır. Harap vaziyetteki Wakira Kasabası’nın yangın sonucu tamamen yok olmasının ardından Katar Emirlerinin desteğiyle gerçekleştirdiği Downtown Doha’nın ünlü tarihî kent pazarının ve turistik cazibe merkezi Souq Waqif’in restorasyonu, bilinen en önemli çalışmalarındandır.

Hikâyeciliği ve sanatı aracılığıyla, nesillere geçmişin sergilenerek nasıl daha parlak bir gelecek yaratılacağını öğretmek için bir platform inşa etmeyi hedeflemektedir.

önerilenler

önerilenler