Ahlak İsyanı

Sayfa Sayısı: 199

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yaınları

ISBN: 9789756768686

Tekrar Basılan Kitap

Nihat Nasır

Ahlak İsyanı

Edebiyat - Deneme

ÖNSÖZ

Müslüman olmak zor iş, bu kesin, ama ya müslüman kalma ?!. Asıl zor iş budur. Öylesine zordur ki, dünyayı kaldırıp omuza koymak bile daha kolaydır. Yani er kişilerin kârıdır müslüman kalabilmek!.

Gönül ehlinin, dünyayı; bir ‘oyun ve eğlence’ den ibaret bilenlerin, hakkı ve sabrı tavsiye edenlerin, adaleti gözetenlerin, infakı; sahip olduğu nimetlerin şükrünün edası için vesile bilip çokça şükredenlerin, emaneti ehline verenlerin, hülasa, gerçek civanmertlerin harcıdır Müslüman kalabilmek!.

Mangalı kucaklayıp, kor kor ateşleri avuçta ısıtmak, Müslüman kalabilmekten daha çetin bir iş değildir. Malum, hadislerde ”sırat köprüsü”nden söz edilir kıyamet günü tasvirlerinde. ‘Kıldan ince, kılıçtan keskin’ olduğu rivayet edilir. Şüphesiz ki Allah bu evsafta bir imtihan köprüsü halk etmeye kadirdir. Bunun; ‘kılı kırk yaran ve haklıyı haksızdan ayıran keskin adalet kılıcı’na atfen bir teşbih olduğunu düşünmek de mümkün. Biri ya da diğeri, hiç fark etmez. Sırat var ve onun üzerinden ancak ‘İman edip salih amel işleyenler’ korkusuzca geçebilecektir.

İşte bu sırat, o sıratın ta kendisidir! Kıldan ince, kılıçtan keskin!

YAZAR HAKKINDA

Nihat Nasır
Nihat Nasır kimdir?

1963 yılında Bingöl’de doğdu.
1983 yılında Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Finans Bölümünden mezun oldu.
1994 yılında Bingöl Belediye başkan yardımcılığı vazifesi deruhte etti.
1995 yılı ortalarında, bu görevinden istifa ederek Bursa’ya yerleşti.
1996 yılından itibaren Yeni Şafak gazetesinde başlayan yazarlık hayatı daha sonra Gerçek Hayat dergisinde on yıl süre ile aralıksız olarak devam etti.
Birçok dergi kurdu ve yönetti.
1997-2008 yılları arasında BİHMED (Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği) Kültür Komisyonları Başkanlığını yürüttü.
2009-2010 yıllarında Bursa’da iki yıl boyunca TV programları yaptı.
2011 yılında Bursa yerelinde yayın yapan haftalık Şehir gazetesinin kurucu yayın yönetmenliğini üstlendi ve bu vazifeyi 2012 yılı sonuna kadar devam ettirdi.
Aynı tarihlerde haftalık Sancaktar dergisi yazarlığı yaptı.
Müslüman saati dışında Akılcı Yanılgı ve Ahlak İsyanı isimli yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır.
Halen Diriliş Postası isimli günlük gazetenin yayın danışmanı ve yazarlığı yapmaktadır.
Sürekli sarı basın kartı sahibi ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği kurucu üyesi olan Nihat NASIR, evli ve dört kız babasıdır.

önerilenler

önerilenler